Čisticí zóny - výběr správné kobercové rohože | Supellex

Datum článku: 24.3.2023

Jedná se o zátěžové koberce nabízené v metráži, která bývá obvyklá u vstupů do rodinných i panelových domů, obchodních a nákupních center, nemocnic, úřadů a jiných komerčních a průmyslových prostor. Čisticí zóny se používají tam, kde se kumuluje a pohybuje velké množství lidí. Jedná se systém rohoží umístěný nejen před vstupem do objektu, ale i uvnitř něj. Cílem vytvoření čisticí zóny je eliminovat vnášení nečistot na obuvi do objektu. Pokud se rozhodnete pro vytvoření čisticí zóny, je třeba zvážit pro jaké prostředí bude zóna určena. To je stěžejní a podle toho se pak bude odvíjet výběr speciálního koberce.

Čisticí zóny - výběr správné kobercové rohože | Supellex

Nabízíme je v metrážích se šíří role 0,9, 1, 2 a 4 m nebo jako rohože a rohožky v různých velikostech. K dispozici je na stránkách www.supellex.cz na výběr z 18 druhů rohoží. Na Vaše přání jsme schopni vyrobit rohož na míru v jakékoliv velikosti a tvaru a můžeme doplnit i gumovou hranu. Čistící zóny vytvářejí první dojem ze vstupu do budovy. Snižují náklady na úklid a prodlužují životnost navazujících podlahových krytin.

Účinnost

Otřením nečistot z bot hned před vstupem do budovy zamezíte jejich dalšímu roznášení po objektu. Průchodem přes čistící zóny se zachytí až 90% nečistot a vlhkosti.

Investice

Výběrem vhodné a kvalitní čistící zóny ušetříte až 65% nákladů na údržbu podlah, zpomalíte jejich opotřebení a prodloužíte životnost.