Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Datum článku: 19.8.2019

I když je v současnosti na českém trhu skutečně široký výběr podlahových krytin, dřevo je dřevo. Kvalitní třívrstvá dřevěná podlaha značky Boen uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Rozběhnout se po ní jen tak naboso, nebo se na ní utábořit třeba s polštářem a knížkou a odpočinout si po rušném dni, je velmi příjemné. Dřevěné podlahy nejen podtrhnou vzhled každé  místnosti, opticky ji proteplí, ale také dodají vašemu domovu přírodní ráz. Důstojnost a nádech luxusu dodají dřevěné podlahy Boen i všem komerčním prostorům. Firma Boen je norská a v jejích výrobcích se odráží téměř čtyřsetletá tradice práce se dřevem. Dřevěné podlahy této značky najdete ve více než 50 zemích po celém světě.

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

 

Skandinávské tradici odpovídají výrobní postupy firmy Boen, které jsou v co největší možné míře ekologické. Kouzlo je skryto ve třech vrstvách, ale jen ta nejsvrchnější z nich je z dřevěného masivu. Na střední vrstvu (jádro) jsou používány vybrané pásy smrkového dřeva s letokruhy, díky čemuž je podlaha rozměrově stabilní. Spodní vrstva, tedy podklad, je z jednoho kusu pro pevnou oporu. Díky zvolené metodě se šetří vysoce kvalitní dřevo při respektování těch nejnáročnějších parametrů.   

Dřevěné podlahy Boen DesignWood vynikají velmi přirozeným vzhledem, který je zachován díky vysoce kvalitnímu ultra matnému laku. Podlaha je na pohled jakoby čerstvě naolejovaná, ale zvolená povrchová úprava Live Pure, která je výsledkem vlastního vývoje společnosti, ji chrání před nečistotami, včetně rozlitých tekutin.  

Ze všech sedmi dodávaných variant dekorů na vás doslova dýchne kvalitní dřevo. Můžete si vybrat světlé, nebo tmavé podlahy v různých variantách dubu nebo jasanu (Dub Animoso, Dub Arizona, Dub bílý Concerto, Dub bílý Super Concerto, Dub Finale, Dub Super Finale a Jasan bílý Mercato). Dřevěné desky Boen DesignWood  mají rozměry 2200 × 215 × 14 mm, přičemž jejich nášlapná vrstva je silná 3,5 mm. Díky povrchové úpravě je můžete použít s výjimkou koupelny a WC ve všech prostorách domu či bytu.

Montáž těchto podlah je naprosto jednoduchá, a to díky patentované technologii Boen X-press locking. Ať už se rozhodnete pro plovoucí podlahu, lepení dřevěné podlahy přímo na podklad , nebo  i jako pochozí vrstvu nad podlahovým topením, vždy se rozhodnete správně.. Dřevěné podlahy DesignWood vám budou dělat radost dlouhé roky.

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě a Velké Bíteši. Rádi vám tam s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme.

 

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.svetpodlah.cz/

 

Podobné články

Jak instalovat plovoucí podlahu z předpřipraveného dřeva
Jak instalovat plovoucí podlahu z předpřipraveného dřeva
Je těžké představit si útulný dům bez tepla dřevěné podlahy. Nejrychlejším způsobem…
Jak se starat o laminátovou podlahu
Jak se starat o laminátovou podlahu
Laminát je oblíbenou volbou pro ty, kdo chtějí vzhled dřeva, ale bez větší údržby, kterou…
Co zvážit při výběru laminátové podlahy
Co zvážit při výběru laminátové podlahy
Laminátové podlahy jsou složeninou ze čtyř základních vrstev, slisovaných do jednoho kusu…

Živé podlahy Egger Design+