Kamenné obklady najdou své uplatnění v každé místnosti

Datum článku: 20.5.2019

Přírodní materiály nacházejí v domácnostech své neodmyslitelné a nezastupitelné místo. Oblíbené je nejen dřevo, ale i kámen. Pokud hledáte ty správné obklady do vašeho interiéru, vsaďte právě na kamenné obklady, které působí nadčasově a vyzařují notnou dávku elegance.

Kamenné obklady najdou své uplatnění v každé místnosti

Kamenné obklady do každé místnosti

Kamenné obklady jsou na dotek trochu chladné, avšak jsou mimořádně odolné. Těmito obklady můžete zkrášlit svou koupelnu, ložnici nebo obývací pokoj a obložit jimi krb nebo stěnu za sedací soupravou. V koupelně působí luxusním dojmem obložené stěny za zrcadlem nebo sprchového koutu. I v kuchyni nalezne kámen své uplatnění. Nejen jako obklady kolem kuchyňské linky, ale i jako pracovní deska. A že máte strach z vlhkosti a jejího působení na přírodní kámen? Nemusíte. Speciální ošetření kamene zabezpečí, že i ve sprchovém koutě se můžete cítit jako u vodopádu v přírodě.

Nebojte se ani kamenné podlahy

Jestliže vás kamenné obklady zaujali, co takhle položit i kamennou podlahu? Mějte ale na paměti, že je lepší pod ni umístit podlahové vytápění, aby vás nestudila do nohou a nevyzařovala tolik chladu. Stylově vypadají obklady a dlažba z mramoru.

Originální struktura kamenných obkladů

A jaké kamenné obklady jsou nesmírně populární? V poslední době se při rekonstrukci upřednostňuje štípaný kámen, například z břidlice. Pokud milujete rustikální styl, bude se do vašeho interiéru hodit vápenec nebo pískovec. Nemusíte ale za kámen utrácet peníze, neboť na trhu seženete i imitaci kamene. Umělý kámen má určitě něco do sebe. Vyrábí se z betonu a napodobuje přírodní strukturu kamene. Můžete vybírat z bohaté nabídky dekorů, a to i takových, které v přírodě nenajdete.

Kamenná dýha vás překvapí svou lehkostí

Na druhou stranu pravý kámen je zárukou toho, že nikdo nebude mít stejné obložení jako vy. Co díl kamenného obkladu, to jiná struktura. Nevšední, zato praktická je kamenná dýha. Jak vzniká? Pomocí polyesterové pryskyřice se strhne tenký plát z přírodního kamene, který je velmi lehký a snadno se aplikuje.

Kamenné obklady Wallstone do interiéru i exteriéru

Víme, jaké obklady budou těmi pravými ve vaší domácnosti: kamenné obklady Wallstone. Tyto obklady se mohou pyšnit elegantním, nadčasovým a majestátním vzhledem. Upotřebíte je do každého prostoru, kde vyžadujete originální plastický efekt zdi. Skládané obklady jsou tvořeny z břidlicových nebo kvarcitových pásků, které jsou v hranách slepeny pryskyřičným lepidlem. Můžete je použít nejen ve své domácnosti, ale také v exteriéru.

Obložte kamennými obklady i váš dům!

Kamenné obklady dokážou dát neotřelý design rovněž fasádě vašeho domu. Nejčastěji se používají umělé kameny z betonu, ale investovat můžete i do přírodního kamene. Výhodou tohoto venkovního obkladu je to, že má skvělé tepelně a zvukově izolační vlastnosti a snadno se udržuje. Kamenem se nejčastěji obkládá sokl domu a prostor kolem oken.

Jestliže vám kamenné obklady připadají jako neotřelý designový prvek, nebojte se obložit jimi některé stěny ve vaší domácnosti. Interiér bude působit moderním a vzdušným dojmem. Kamenné obklady se stanou nepřehlédnutelnou dekorací, která jen tak neomrzí!


Živé podlahy Egger Design+