Koberec nebo plovoucí podlaha? Jak se rozhodnout?

Datum článku: 27.8.2020

Najít odpověď na to, jestli je lepší koberec nebo plovoucí podlaha je stejně složité jako rozhodnout se jestli je lepší čaj nebo káva a krásnější léto nebo zima.

Koberec nebo plovoucí podlaha? Jak se rozhodnout?

Je to na každém z nás co preferujeme a hlavně porovnat výhody a nevýhody obou podlahových krytin.

 

Plovoucí podlahy najdete na trhu v mnoha provedeních - dřevěné, vinylové, korkové, laminátové. Jejich výhodou je vysoká odolnost, výběr z mnoha dekorů a snadná údržba. 

 

Koberec je dobrým řešením pro ty, kteří preferují teplou podlahu, nechtějí plovoucí podlahu neustále zametat a vytírat a lux je pro ně dokonalým pomocníkem. Nejsou ale vhodné pro alergiky, protože zatímco prach z plovoucí podlahy setřete, v koberci se více usazuje a zachytává i přes časté luxování. Také se více špiní a např. rozlité tekutiny se hůře odstraňují, pak je řešením pozvat tepovací firmu a koberec nechat odborně vyčistit. 

 

Zatímco v ostatních místnostech domu či bytu je plovoucí podlaha lepším řešením, koberec by neměl chybět v dětském pokoji.  Děti tráví hodně času na zemi a studená a tvrdá podlaha pro ně není vhodná. V dětském pokoji položte raději levnější koberce, musíte počítat s tím, že děti často koberec brzy zničí např. jídlem, pitím, vodovkami apod. Dobrým řešením do dětského pokoje je také plovoucí podlaha pokrytá v hrací části kusovým kobercem s dětskými motivy, které snadno můžete nahradit  novým.


Živé podlahy Egger Design+