Kvalitní terasy pro zpříjemnění vašeho bydlení

Datum článku: 17.3.2020

Terasa bývá čím dál tím častěji velmi pěkným doplňkem domů. Nejen že velice hezky vypadá, ale také vhodně ozvláštňuje okolí domu. Znáte snad něco lepšího, než si vychutnat lahodnou ranní kávu právě na terásce? Fantazii se meze nekladou, a tak je pouze na vás, z jakých materiálů terasu budete mít. 

Kvalitní terasy pro zpříjemnění vašeho bydlení

Terasa X pergola

Nepleťme si ale terasu s pergolou, protože ačkoliv jsou si podobné, ve skutečnosti jde o dva rozdílné pojmy. Pergola se skládá z nosných trámů, které bývají ve vrchní části propojeny tak, aby vytvořily vhodný přístřešek. Velmi často mohou být využívány jako okrasný prvek pro růst popínavých rostlin a nemusí se nacházet v těsné blízkosti domu.

Oproti tomu terasa nebývá primárně zastřešená, ačkoli zastřešení lze také vyřešit, ať už připevněním na stálo, nebo například formou rolovací markýzy. Ta obvykle bývá namontována  přímo na fasádě domu a zastňuje tak prostor terasy. Ta je vždy přímo přilehlá k domu a na rozdíl od pergoly nemá vlastní konstrukci. 

Jaké zvolit materiály?

Každý materiál se samozřejmě liší svými vlastnostmi, a proto je pouze na vás, jakou podlahu si pro svou vysněnou terasu zvolíte. Kromě vzhledu však myslete i na péči, použité materiály a účely, k jakým terasu budete využívat. 

Přírodní kámen

Kamenná dlažba vypadá na oko velmi pěkně, ale její vlastnosti příliš nevyhovují účelům terasy. Pokud na terasu nesvítí slunce, v létě vás příjemně chladí. V opačném případě ji však sluneční paprsky dokáží pořádně vyhřát, takže bosou nohou na ni nestoupnete. Naopak v zimě kámen odolává mrazům a nevsakuje vodu, ale nízké teploty vytvoří z terasy kluziště. 

Keramická dlažba

Její cena je oproti kamenu výrazně nižší. Jde o čistě přírodní materiál, u něhož ale také zvažte jeho nasákavost, mrazuvzdornost a odolnost proti opotřebení. 

Betonové dlaždice

Tento povrch připomíná přírodní kámen, který se ale liší výrazně vyšší cenou. Dlaždice odolávají proti poškrábání a manuálnímu poničení. Mezi kladné vlastnosti dále patří protiskluznost a dlouhá životnost. Snadno se udržuje a po pár letech jej lze oživit čištěním bez použití chemie. V létě však slunce opět dokáže beton hodně rozpálit. 

Dřevo

Milovníci dřeva jistě ocení dřevěnou terasu, jejíž design hned tak z módy nevyjde. V první řadě je ale potřeba myslet na její údržbu, která je o něco náročnější. Podlahu je potřeba ošetřovat voskem a parafínem. Olejové nátěry pak zabrání poškrábání. Dřevo musíte také chránit před nadměrným pohlcováním vlhkosti.

WPC / dřevoplasty

V případě zvolení kvalitního výrobce získáte téměř bezúdržbovou terasu, která bude vypadat i velmi pěkně na pohled, protože připomíná dřevo a také se v létě nerozpaluje. V současné době jde o velmi populární materiál využívaný při stavbě teras. 

Kde materiály na terasu zakoupit?

Jak jsme již zmínili, je pouze na vašem uvážení, který z nabízených povrchů pro vaši podlahu zvolíte. Vždy však doporučujeme vybírat spíše ověřené větší prodejce, kteří mají s prodejem podobných krytin zkušenosti, a navíc vám proškolený personál rád poradí s výběrem. 

Jedním z takových prodejců je i Supellex - Svět podlah, který vlastní showroomy v Praze, Brně i Ostravě. V současné době se na trhu nejvíce uplatňují dřevoplastové terasy. Dominantním výrobcem těchto prken pro terasy je např. firma Silvadec, která působí na trhu již mnoho let a nabízí různé varianty. 

Natural/Elegance

Tato řada se vyznačuje velmi přirozeným vzhledem připomínající surové dřevo. Prkna se snadno opracovávají a lze je vrtat, brousit i hoblovat. Provedení je jak hladké, tak drážkované i reliéfní. 

Natural/Emotion

Vyrábí se pouze v hladkém provedení, proto se hodí zejména k bazénům nebo na balkony. Díky hladkému povrchu se také velmi snadno udržuje a chůze naboso je velmi příjemná. Vybírat můžete ze dvou barev – světlejší (Hnědá Savana) a tmavší (Hnědá Rovník). 

HIGH-TECH / ATMOSPHERE

Poslední řada se vyznačuje drsnějším povrchem, který je vysoce odolný a nehrozí zde tak velké riziko uklouznutí. Tuto podlahu skvěle využijete nejen v domácím prostředí, ale také na nejrůznější lávky, přístupové cesty, ale také do komerčních prostorů jako třeba kaváren či teras restaurací a hotelů. 

Přijďte se k nám poradit a určitě vybere to pravé pro vaši terasu.

Více na: www.supellex.cz/venkovni-terasy

Podobné články

Novinky ve světě laminátových podlah vám přináší společnost EGGER
Novinky ve světě laminátových podlah vám přináší společnost EGGER
Světovým výrobcem laminátových podlah je společnost EGGER, která vznikla v roce 1961.…
Vinylová rigidní podlaha je novinkou, která vás překvapí
Vinylová rigidní podlaha je novinkou, která vás překvapí
Přemýšlíte nad novou podlahou a stále si nemůžete vybrat? Existuje spousta kvalitních…
Jak instalovat plovoucí podlahu z předpřipraveného dřeva
Jak instalovat plovoucí podlahu z předpřipraveného dřeva
Je těžké představit si útulný dům bez tepla dřevěné podlahy. Nejrychlejším způsobem…

Živé podlahy Egger Design+