Na co si dát pozor u vinylové podlahy?

Datum článku: 17.6.2019

Zvažovali jste, jakou položíte novou podlahu, a nakonec jste se rozhodli pro vinyl? Jistě jste slyšeli o vinylové podlaze samá pozitiva a již máte i konkrétní představu o tom, v jaké barvě nebo dekoru by měla podlaha být. Než si ale pořídíte vinylovou podlahu, prozradíme vám, na co byste se měli zaměřit a na co si dát pozor.

Na co si dát pozor u vinylové podlahy?

 

Pozitivní vlastnosti vinylových podlah

Vinylové podlahy se vyznačují dlouhou životností, snadno se udržují, dodají interiéru neotřelý vzhled, jen tak něco je neponičí a můžete je položit na podlahové topení. Tato podlaha je vhodná pro alergiky, neboť se v ní neusazuje prach a kdykoliv ji můžete vytřít vlhkým hadrem. Vinylové podlahy nejsou ani příliš drahé a dají se snadno opravit. Skvěle vyniknou v bytech, domech, komerčních objektech i výrobních prostorech.

 

thermofix stone textile

Jaké rozlišujeme vinylové podlahy?

Vinylových podlah je hned několik druhů. Každá má své výhody a nevýhody a hodí se do různých typů místností. Do velkých místností jsou nejvhodnější vinylové role. Kutilové zase upřednostní vinylové dílce ve formě čtverců nebo obdélníků. Snadno se pokládají a na výběr mají ze samolepicích, zámkových nebo s click systémem. Oblíbená je zejména plovoucí vinylová podlaha, jejíž jednotlivé dílce se do sebe zaklepávají. V menších prostorách najde své uplatnění volně položitelná vinylová podlaha, která se nelepí.

 

Vinylové podlahy a podlahové vytápění

Jak už jsme se zmínili, vinylovou podlahu můžete dát na podlahové topení. Mějte ale na paměti, že ne každá vinylová podlaha je na to vhodná. Nepokládejte však na podlahové vytápění celovinylové plovoucí podlahy, které se vyznačují vysokou roztažností materiálu. V obchodě nebo e-shopu se poptejte po vinylu, který má atestaci pro podlahové topení. Jen tak budete mít jistotu, že se vinylová podlaha nezačne kroutit nebo jinak deformovat.

 

thermofix art

Co je dobré vědět před koupí?

Pokud si troufáte na pokládku vinylové podlahy, nenechávejte ji tzv. na volno, ale vždy ji nějakým způsobem zafixujte nebo celoplošně nalepte. Vyhnete se tomu, aby se na vinylové podlaze vytvářely vlnky a boule. Neorientujte se při koupi vinylové podlahy pouze podle ceny a požadujte kvalitu od ověřených evropských výrobců. Ti vám garantují, že vinylové podlahy neobsahují zdraví nebezpečné látky nebo nepřesné spoje mezi jednotlivými díly.

 

Český výrobce vinylových podlah

Hledáte skutečnou kvalitu na trhu vinylových podlah? Vsaďte na podlahové krytiny v dílcích Fatra Thermofix od českého výrobce, které jsou vhodné do domácností, kanceláří a veřejných prostor. Oceníte na nich to, že jsou odolné vůči vlhkému prostředí a můžete je bez obav položit do místností s podlahovým topením. Neponičí je ani kolečka kancelářských židlí ani neposedné dovádění vašich dětí. A jako bonus mají velmi nízkou úroveň hluku.

 

Ať už zvolíte jakýkoliv druh vinylové podlahy, s výsledkem budete určitě spokojeni. Ne nadarmo je vinylová podlaha považována za prvotřídní pokládku s kladnými vlastnostmi. A co nejvíce potěší šetřivé zákazníky, zakoupíte ji za přijatelné ceny.

Podobné články

Nevíte si rady s výběrem podlahy do kuchyně?
Nevíte si rady s výběrem podlahy do kuchyně?
Pokud se chystáte vyměnit podlahu v kuchyni, je potřeba zvážit mnoho faktorů. U každé…
Designflooring uvádí nové vinylové podlahy LooseLay
Designflooring uvádí nové vinylové podlahy LooseLay
Společnost Designflooring představila novou kolekci Designflooring LooseLay. Třetí série…
PVC podlahy se vyplatí
PVC podlahy se vyplatí
PVC je všeobecně uznávaný jako ideální na podlahy díky své odolnosti vůči opotřebení…

Živé podlahy Egger Design+