Podlahové krytiny a jejich výběr v Praze

Datum článku: 5.3.2021

Výběr podlahy je náročné rozhodnutí

Rekonstruujete nemovitost nebo se stěhujete do nového? Pak asi řešíte výběr vhodné podlahy. Tento proces se nesmí podcenit ani uspěchat, podlaha je základ celého interiéru. Kromě estetické funkce je potřeba hledět i na praktičnost.

Podlahovou krytinu vybírejte srdcem i rozumem

Při výběru podlahy je potřeba zapojit emoce i chladné uvažování v přijatelném poměru. Těžko budete mít radost z laminátové podlahy, která je sice praktická a finančně dostupná, ale vy toužíte po přírodních materiálech. Chlupatý koberec je sice příjemný, ale pro alergika nevhodný.

Nedělejte kompromis, hledejte alternativy

Pokud si z finančních, zdravotních nebo jiných důvodů nemůžete dopřát přesně tu svou vysněnou podlahu, nekupujte hned „nejrozumnější“ variantu, která by vás netěšila. Existuje mnoho materiálů, v pražských pobočkách Supellex si je můžete prohlédnout, vyzkoušet a vybrat ten nejlepší pro vaši podlahu.

Vinil

Vinylové podlahy se těší velké oblibě pro svou praktičnost, odolnost, nenáročnou údržbu a příjemný teplý a měkký pocit při došlapu. Jsou odolné proti vlhkosti, takže se dají použít i do koupelen. Velkou předností je obrovské množství různých dekorů věrně imitujících přírodní materiály. Lákavá je i cenová dostupnost. Inspirujte se kolekcí Gerflor DesignArt, Parador, Wineo Designline a mnoha dalšími.

Dřevo

Dřevěné podlahy jsou nestárnoucí klasika. Současné podlahy jsou krásné, příjemné na dotyk, vhodné i pro podlahové vytápění. Při správném ošetření nevyžadují zvlášť náročnou údržbu. Kolekce Parador a Boen DesignWood zastupují zlomek dřevěných podlah, ze kterých si vyberete na pražských pobočkách.

PVC

Zapomeňte na stará PVC pokrývající chodby panelových domů. Současné PVC je moderní materiál, měkčený, snadný na údržbu. Při pokládce z role je potřeba mít rovný a tvrdý podklad, pak vám bude dělat PVC radost mnoho let. Gerflor DesignTex nebo podlahy Forbo jsou důstojnými zástupci PVC.

Laminát

Laminátové podlahy jsou velmi oblíbené pro svou snadnou montáž a údržbu. Jsou velmi odolné proti otěru i zátěži, drží barvu. Příznivá je i jejich pořizovací cena. Za nevýhodu bývá považován pocit tvrdosti při došlapu a zima od nohou. Pocit zimy se však dá řešit podlahovým vytápěním. K průzkumu laminátových podlah vás může přesvědčit kolekce podlah Egger.

Koberec

Koberce jsou prověřené generacemi uživatelů. Po hromadném moderním odstraňování koberců dnes lidé opět objevují útulnost, hřejivost a pocit domova, který koberec dokáže vytvořit. Koberců existuje celá řada, liší se podle druhu použití a designu. Pokud si chcete vybrat koberec, zavítejte do pražských poboček Supellex.

Přírodní linoleum

Linoleum je přírodní materiál, jedná se směs drceného korku, dřevité moučky, pryskyřice, lněného oleje a dalších přírodních přísad. Linoleum je teplé, měkké, odolné, nenáročné na údržbu. Na pražské pobočce si můžete prohlédnout přírodní linoleum Forbo nebo DLW Flooring

Korek

Korek je přírodní materiál, který se řadí mezi nejlepší tepelné izolanty. Podlaha je na dotek příjemně teplá a měkká. Trošku problematické je její použití ve vlhkých prostorech, korek je také náročnější na povrchové ošetření a mechanické poškození. I přes vyšší pořizovací cenu se však jedná o velmi oblíbenou podlahovou krytinu. Blíže se můžete s korkem seznámit na pražské pobočce, kde vám rádi předvedou korkovou podlahu Egger.

Podlahové krytiny a jejich výběr v Praze


Živé podlahy Egger Design+