PVC podlahy Gerflor Design Time a Design Tex jsou odolné a hodí se nejen do kuchyně a chodby

Datum článku: 28.5.2020

PVC podlahy jsou zpátky. Ale nelekejte se. Polyvinylchlorid, ve zkratce PVC, je po chemické stránce stále stejný materiál. Finální výrobek z něj však prošel výraznou modernizací. Výsledkem jsou kvalitní a oblíbené PVC podlahy.

PVC podlahy Gerflor Design Time a Design Tex jsou odolné a hodí se nejen do kuchyně a chodby

PVC podlahy se dodávají v rolích

A tím se zásadně odlišují od v současné době tolik propagovaných podlah vinylových. Chemické složení základní suroviny je u obou podlah stejné. Zatímco vinylové podlahy jsou tvořeny jednotlivými dílci, PVC podlahy jsou dodávány v rolích. Jejich velkou výhodou je jednolitý povrch. PVC podlahy neobsahují žádné spáry, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty.

PVC podlahy jsou zcela univerzální

Používají se do obytných interiérů, komerčních i průmyslových prostor. Po technické stránce se dělí na podlahy homogenní a heterogenní. Homogenní podlahy jsou probarveny v celé tloušťce, jsou bez vzoru a jednobarevné. Heterogenní podlahy jsou tvořené několika vrstvami a zahrnují obrovskou nabídku vzorů. Tvrzené heterogenní podlahy se hodí do zátěžových prostor průmyslových hal.

Pokládka PVC podlahy je velmi jednoduchá

Pro pokládku PVC podlahy potřebujete podklad, který bude suchý, pevný a rovný. Pak pouze stačí rozbalit roli, ořezat přečnívající materiál, případně zakončit lištami a můžete podlahu začít používat. Při pokládce je třeba dbát, aby byl podklad opravdu rovný. Veškeré nerovnosti jsou na položené podlaze vidět a kazí celkový vizuální efekt.

PVC podlaha odolá dětem i domácím zvířatům

Odolnost podlah ocení zejména matky malých dětí a majitelé domácích zvířat. Kdo někdy uklízel po dítěti hrajícím si s jídlem na zemi, přemisťoval kočku brousící si drápky o koberec nebo opravoval díry po psích drápech v korkové podlaze, nám jistě dá za pravdu. Vhodně zvolený stupeň zátěže podlahy je zárukou její dlouhé krásy a životnosti.

PVC podlahy přinášejí teplý domov

Údržba PVC podlah je velmi snadná. Stačí běžná péče vlhkým mopem a běžnými čistícími prostředky. Pro lepší efekt je možné zvolit na podlaze antibakteriální úpravu. Pro větší bezpečnost se zejména seniorům a rodinám s dětmi doporučuje i vrstva protiskluzová. A pocit tepla od nohou zajistí podlahové vytápění, které se dá pod PVC podlahu bez problémů nainstalovat.

PVC podlaha podtrhne vzhled vašeho interiéru

Dáváte přednost rustikálnímu stylu? Jste zarytý minimalista? Dáváte přednost konzervativnímu pojetí domácnosti? PVC podlahy jsou vhodným řešením pro všechny. Můžete si vybrat podlahy elegantně jednobarevné nebo imitující přírodní kámen či dřevo. V nabídce se objevují i geometrické vzory. Výběr podlahy vás nebude omezovat, PVC podlaha se plně přizpůsobí vašim potřebám.

Skvělou volbou do bytových interiérů je Gerflor Design Tex 

PVC podlaha Gerflor Design Tex je  samovyrovnávací a vyznačuje se  velmi propracovanou strukturou. Vrstvená konstrukce podlahy je tvořena dekorativní pěnou, pod kterou se nachází tvarově stálá vrstva skelného vlákna. Spodní strana podlahy je chráněna textilní vrstvou, která je voděodolná a působí také proti plísním. Nemusíte se tedy bát použití této podlahy ani v koupelně a v kuchyni.

Vzory Gerflor Design Tex doladí váš domov

Dvanáct dřevěných vzorů a tři ztvárnění přírodního kamene povznesou váš interiér na vyšší úroveň. Vzory jsou zvoleny tak, aby se daly velmi snadno kombinovat s ostatními bytovými doplňky. Popusťte uzdu své fantazii. Vzor Matras Storm bude působit krásně v přírodně laděném interiéru, ale svou nevtíravou elegancí se hodí i do moderního stylu.

PVC podlahy Gerflor Design Time vytvoří domov i tam, kde byste to nečekali

Školy, průmyslové haly, nemocnice, vstupní chodby. Zdá se vám přitažené za vlasy mluvit v souvislosti s těmito místy o pocitu domova? S PVC podlahami Gerflor Design Time se tento pocit stává skutečností. Jedná se o velmi odolné podlahy určené do vysoce zátěžových míst. I v těžkém provozu se však dá vykouzlit domov použitím vhodného dekoru. Patnáct dekorů dřeva a pět dekorů kamene je připraveno, aby se vaši zaměstnanci cítili v práci jako doma.

Více na: www.svetpodlah.cz

 

 

Podobné články

Jak instalovat plovoucí podlahu z předpřipraveného dřeva
Jak instalovat plovoucí podlahu z předpřipraveného dřeva
Je těžké představit si útulný dům bez tepla dřevěné podlahy. Nejrychlejším způsobem…
Jak se starat o laminátovou podlahu
Jak se starat o laminátovou podlahu
Laminát je oblíbenou volbou pro ty, kdo chtějí vzhled dřeva, ale bez větší údržby, kterou…
Co zvážit při výběru laminátové podlahy
Co zvážit při výběru laminátové podlahy
Laminátové podlahy jsou složeninou ze čtyř základních vrstev, slisovaných do jednoho kusu…

Živé podlahy Egger Design+