Rigid – vysoce odolné vinylové podlahy nové generace

Datum článku: 8.7.2020

Nenáročnou údržbu, dlouhou životnost a možnost vybrat si takový vzhled, který vám zapadne do interiéru vašeho domu. Přesně to pravděpodobně hledá každý, kdo se pouští do vybírání nové či rekonstruování staré podlahy. Zámkové neboli plovoucí vinylové podlahy Rigid přesně tyto požadavky splňují.

Rigid – vysoce odolné vinylové podlahy nové generace

 

Vinyl Rigid představuje novou generaci plovoucích podlah z vinylu, která oproti svým předchůdcům nabízí zase o kousek lepší vlastnosti. Může za to, v pozitivním vyznění, složení této podlahy. Základem je kompozitní jádro s hustotou 2000 kg/m, díky kterému je podlaha dostatečně pevná a odolná. Naopak nejsvrchnější část celé skládačky tvoří 0,55 mm vysoká PUR vrstva, která chrání podlahu před mechanickým poškozením a zvyšuje tak její životnost. Oproti jiným podlahám z vinylu je ona více než půl centimetrová PUR vrstva až dvojnásobek.

Dekory dřeva dokonale imitují podlahy z masivu

Podlahy z rigidního vinylu, na které se můžete osobně podívat například v pražské vzorkovně obchodu Plancher, se svým vzhledem perfektně hodí do moderních interiérů. Na oko se můžete kochat krásnými dekory dřeva a užívat si přitom menšího množství starostí s údržbou. Pro ni vám bohatě stačí běžný úklid s mopem a vysavačem.

Jak je jednoduchá údržba, tak podobně snadná je i pokládka. Nosná deska z SPC vinylu dokáže vyrovnat lehké nerovnosti, proto často není potřeba opatřit podklad stěrkou. Vinylové dílce lze položit i na původní podklad (dlažba, parkety), jsou tak ideální nejen pro novostavbu, ale i pro rekonstrukci. Podlahu je možné položit bez dilatačních spár, protože dobře odolává teplotním změnám, neroztahuje se a ani se nekroutí.

Na vinyl Rigid si nepřijde ani vlhkost

Vinyl Rigid je 100% odolný vůči vlhku, nemusíte se tak bát umístit tuto plovoucí podlahu ani do kuchyně nebo koupelny. Jedinou podmínkou je položení na suchý podklad. Nová generace vinylu je imunní i proti roztažnosti. Při výrobě se totiž nepoužívají žádná změkčovadla, jednotlivé dílce si tak při střídání teplot zachovávají své původní rozměry. Nevadí proto, když je podlaha dlouhodobě vystavena slunečnímu svitu – ideální volba do místností s velkými francouzskými okny.

S tímto novým druhem vinylové podlahy se můžete setkat i v komerčních a průmyslových prostorách, díky třídě zatížení 23/33/42 snese i vyšší zátěž.

Celou nabídku vinylových podlah zmíněné společnosti si pak můžete prohlédnout  zde.

 


Živé podlahy Egger Design+