Zajímavosti o vinylových podlahách

Datum článku: 28.8.2020

Vinylové podlahy jsou oblíbené pro svou odolnost, za kterou vděčí PU ochranné vrstvě. Jsou odolné a komfortní. Hodí se do všech místností v domě, dokonce pod ni můžete položit podlahové topení. Protože existují i voděodolné varianty můžete ji položit i do kuchyně a koupelny. Velmi snadno se udržuje a vyrábí se v nepřeberném množství dekorů se vzhledem dřeva, kamene i dlaždic. Pokud přece jen dojde k jejímu poškození, nášlapnou vrstvu můžete dát renovovat. Obecně se vinylové podlahy velmi dobře udržují a proto se velmi hodí nejen do obytných prostor, ale také do komerčních objektů. 

Zajímavosti o vinylových podlahách

Značkové vinylové podlahy pro dobrý výsledek

    Vinylové podlahy se vyrábějí různou technologií, ale počítejte s tím, že tyto podlahové krytiny neustále pracují. Na výběr máte ze tří provedení - lepené, click a multilayer, ze kterých vybírejte podle toho, kam chcete podlahu položit. Celoplošně lepené vinylové podlahy jsou vhodné do místností se stabilními teplotními podmínkami. V opačném případě hrozí, že se na krátkých stranách vytvoří spáry. Pozor zejména na to, když v zimě větráte. Vinyl se díky tomu může „srazit“. 

 Z toho důvodu pořiďte podlahu u prověřeného prodejce, který vám s výběrem vhodné podlahy poradí. Vinylové podlahy zakoupíte od mnoha různých výrobců, vždy ale dejte přednost kvalitním a prověřeným značkám. 

Mezi nejznámější výrobce vinylových patří firma Gerflor, která nabízí kolekce Designart Home a Traffic, ve kterých najdete podlahy k lepení i se systémem click, v dekorech dřeva i kamene, určené do bytových i komerčních prostor. 

 

Nepodceňujte i pokládku podlahy a svěřte ji raději odborníkům kteří dodrží správný technologický postup a vlastní na to potřebné nářadí. Pokud je značková podlaha položena správně, můžete se těšit z perfektního výsledku po mnoho let.

 


Živé podlahy Egger Design+