Dřevěná špalíková dlažba společnosti Silveko

Datum článku: 29.7.2015

Společnost Silveko zahájila výrobu a prodej špalíkových podlah. Špalíková podlaha se lehce podobá parketám, hlavní rozdíl je v kolmém řezu dřeva, které dělá ze špalíkových podlah designově naprosto odlišný a jedinečný produkt. Špalíková podlaha se svou odolností vyrovná keramické dlažbě.

Dřevěná špalíková dlažba společnosti Silveko

Špalíková dlažba byla v minulých staletích úspěšně používaná především v exteriérech, například v hradních chodbách mezi jednotlivými nádvořími, později se rozšířila do hospodářských stavení, například do stájí a koníren.

S myšlenkou využít výhod špalíkové dlažby přišla firma Silveko, s.r.o., která se následně rozhodla investovat do vývoje nové podlahové krytiny. Výsledkem vývojových prací je špalíková parketová lamela.

Standardní rozměry lamel jsou ve velikosti 600 x 800 nebo 600 x 100 u tzv. prémiového typu. Výška špalíků je 17 až 25 mm. Lamely jsou obnovitelné broušením, jedna podlaha snese obrus až 6x. Dřevěná špalíková dlažba je vhodná pro podlahové vytápění.

Pokládka není nijak náročnou záležitostí a odpovídá například náročnosti pokládky plovoucí podlahy. Jednotlivé kusy lamel se umístí před montáží do místnosti na 48 hodin, aby se materiál lamel aklimatizoval na daný prostor.

Jednotlivé dílce se na sebe napojují pomocí pera a drážky. Lepí se na suchý, rovný a čistý povrch. Na závěr se lamely brousí, tmelí a natírají speciálním přírodním voskovým nátěrem, který současně nechá vyniknout designu letokruhů.

Použití této podlahy je jak v soukromých bytech a rodinných domech, tak i v komerčních a veřejných prostorách. Podlaha ze špalíkové dlažby je přírodní, zcela ekologický produkt, je krásná na pohled, na dotek i na chůzi.

Podobné články

Podlahy Decospan na veletrhu Interzum
Podlahy Decospan na veletrhu Interzum
Společnost Decospan se ve dnech 7. až 8. května zúčastnila veletrhu Interzum, který se konal…
Kouřování dřevěné podlahy od StilParkett
Kouřování dřevěné podlahy od StilParkett
Společnost  STILPARKETT, s.r.o. dokončila zakázku pokládky podlah při rekonstrukci…
Nejnovější trendy v oblasti podlahových krytin
Nejnovější trendy v oblasti podlahových krytin
Povrchové dlaždice vyrobené ze slisovaného alpského sena, linoleum s rozdrcenými skořápkami…

Živé podlahy Egger Design+