Izolace podlahy extrudovaným polystyrenem

Datum článku: 18.9.2022

Polystyren jako izolace podlahových krytin je velmi oblíbený pro své vlastnosti. Polystyren nabízí pevnostní kvalitu a vysokou odolnost proti vodě a vlhkosti. Co jiného od tohoto materiálu očekávat?

Izolace podlahy extrudovaným polystyrenem

Polystyren je oblíbený pro izolaci ve spodních, suterénních stavbách a podlahách na terénu. Podlahové krytiny lze izolovat extrudovaným polystyrenem, polystyrenem EPS a polystyrenem elastifikovaným. Extrudovaný polystyren je vyráběn v deskách s vysokou pevností, odolností proti tlaku a velmi nízkou nasákavostí. Je tak vhodný nejen do sklepů, ale také pro extrémně zatížené prostory, jimiž jsou garáže a konstrukce v terénu. Polystyren je často používán v průmyslových prostorech, při zateplování parkovišť a teras. Využití však najde i na jiných místech zatěžovaných chozením či ježděním vozidly.

Desky polystyrenu jsou vyráběny většinou v rozměrech 125 x 60 cm. Desky s polodrážkou jsou pak nabízeny v rozměru 126,5 x 61,5 cm. Polodrážka si poradí zejména s tepelnými úniky z prostorů. Trh je však zásobován i značkami, které nabízí různé tloušťky polystyrenu a jiné tepelně-izolační vlastnosti.

Extrudovaný polystyren je oproti polystyrenu EPS rozměrově stálejší a stabilnější. Je vhodné pro podlahová topení, jelikož u něj nehrozí pohyby vlivem teplot a času. Z textu tak plyne, že extrudovaný polystyren je výbornou volbou pro izolaci podlahových krytin. Je však nutné dbát pokynů výrobců podlahových krytin. Extrudovaný polystyren je velmi kvalitní a účinná izolace, díky níž můžete dosáhnout perfektního zateplení podlahy.