5 způsobů, jak ušetřit náklady na přestavbu kuchyně

Datum článku: 13.6.2022

V konfrontaci s vyhlídkou na nesmírně nákladný projekt kompletní přestavby kuchyně se mnoho majitelů domů začíná ptát, zda je vůbec možné snížit náklady. Ano, prostor v kuchyni můžete osvěžit za mnohem nižší rozpočet, než byste čekali. Můžete tak učinit pomocí jednoduchých metod, které pro majitele domů fungují již léta.

5 způsobů, jak ušetřit náklady na přestavbu kuchyně

1. Zachovejte půdorys kuchyně

Většina kuchyní má jeden z několika předem určených tvarů. Jen málo návrhářů kuchyní dělá něco jiného, hlavně proto, že tyto tvary fungují tak dobře, ale také proto, že kuchyně mají obvykle tak omezený prostor.

Ať už se jedná o jednostěnné uspořádání kuchyně, chodbu nebo kuchyň, tvar L nebo U, vaše stávající uspořádání kuchyně pravděpodobně funguje lépe, než si možná myslíte. Problém může být spíše v uspořádání vašich spotřebičů v rámci tohoto tvaru než ve tvaru samotném.

2. Pokud je to možné, udržujte spotřebiče na místě

Jakákoli přestavba domu, která zahrnuje přesun instalatérských, plynových nebo elektrických vedení, přidá k vašemu rozpočtu a časové ose.

Koncept ponechat spotřebiče na místě, jak je to prakticky možné, často jde ruku v ruce s koncepcí zachování stopy kuchyně. Ale ne vždy. Můžete si ponechat půdu pod nohama, ale přesto budete muset spotřebiče přesouvat všude možně.

Jedním ze způsobů, jak to obejít, je inteligentní přesun spotřebičů. Dokud neposouváte jejich přípojky, můžete spotřebič přemisťovat snadněji.

Majitelé domů například často chtějí přestěhovat myčku. Myčku nádobí lze obvykle přesunout na druhou stranu dřezu, protože vodovodní potrubí pračky ve skutečnosti pochází z tohoto centrálního bodu pod dřezem. Je tedy jedno, zda je na pravé nebo levé straně.

3. Instalace funkční podlahy

Spolu s koupelnami jsou kuchyně jedním z prostorů, kde podlaha skutečně musí fungovat. Méně atraktivní pružná nebo keramická dlaždice, která dělá svou práci dobře, může být kompromisem oproti prvotřídnímu nepraktickému masivnímu tvrdému dřevu, které nasává rozlití a vyčerpává váš rozpočet.

Vinylová deska, luxusní vinylová deska a keramická dlažba jsou pro většinu kutilů tím jednodušším. A co je nejdůležitější, ujistěte se, že podlaha odolává vodě, i když nemusí být nutně vodotěsná. Laminátové podlahy lze často instalovat na stávající podlahy, čímž se vyhnete nutnosti demolice.

4. Vyberte si praktické pracovní desky

Kuchyňské desky mohou narušit váš rozpočet. Beton, nerezová ocel, přírodní kámen a křemen jsou kvalitní materiály, velmi žádané, ale drahé.

Zvažte levnější alternativy, jako je laminát, pevný povrch nebo keramické dlaždice. Všechny tyto materiály jsou použitelné, levné a snadno se udržují.

5. Použijte povolení jako upozornění na vysoké náklady

Nikdy se nevyhýbejte povolení. Povolení jsou nezbytná. Použijte povolení jako důkaz, že vaše očekávané přestavby kuchyně vás mohou stát spoustu peněz.

Nejde o to, že by samotná povolení stála spoustu peněz. Cokoli, co vyžaduje povolení, je spíše signálem, že tato práce zvýšila vaše náklady. Instalatérské práce, elektroinstalace a výměna vnějších stěn, to vše zahrnuje povolení.

Obvykle není k položení dlaždicové podlahy potřeba povolení. Přidání sálavého tepla pod dlaždici však už povolení vyžaduje a vytváří dominový efekt. Pokud nejste sebevědomý amatérský elektrikář, který má ve vaší jurisdikci náležité osvědčení k provádění amatérských oprav, přidání sálavého tepla obvykle vyžaduje licencovaného instalačního technika.

Malování, podlahy, instalace skříněk a instalace spotřebičů jsou příklady úkolů přestavby kuchyně, které často nevyžadují povolení.


Živé podlahy Egger Design+