Anhydrit - moderní a jednoduché řešení dokonale rovné podlahy

Datum článku: 28.8.2020

Anhydritová podlaha je stále častějším způsobem realizace betonových podlah. Má spoustu kladných vlastností jako je pevnost v tlaku i pohybu, rychlost zhotovení, již po 48 hodinách je možné anhydrit vysoušet, a jsou ideální krycí vrstvou pro podlahové topení. 

Anhydrit - moderní a jednoduché řešení dokonale rovné podlahy

Na rozdíl od cementových potěrů se pokládá v menší vrstvě a tím je díky tepelnému odporu izolační vrstvy docíleno rychlejší prohřátí anhydritové vrstvy a již po 7 dnech můžete podlahové topení používat. 

I pro vás, kteří podlahové topení neplánujete je anhydritová podlaha výhodná nejen  pro své mechanické vlastnosti . V konečném důsledku zlevní stavbu - odpadá stěrkování, díky nízké vrstvě je velmi vhodná pro rekonstrukce, funguje jako bezespárová podlaha, má delší životnost a vysokou tepelnou vodivost.

Anhydritová podlaha nesmí být použita v místnostech s trvalou vlhkostí a proto je tento potěr určen zejména pro suché prostory v budově.

Je ideální pro vytvoření dokonale rovné podlahové plochy pod finální nášlapné podlahy jako jsou koberce, dlažba, laminátové podlahy, parkety, dřevěné a vinylové podlahy.

Pro výrobu anhydritových podlah se používá nejčastěji termický anhydrit, který vzniká z energosádrovce. Další možnost je syntetický anhydrit. Syntetický anhydrit vzniká jako vedlejší produkt při výrobě kyseliny. Další a poslední je přírodní anhydrit.

Anhydrit je jen jedna ze složek při výrobě anhydritové podlahy. Další složky jsou voda a písek a speciální chemie, která ulehčuje roztékání namíchané směsi.

Anhydritová podlaha je vhodná do většiny interiérů, do domů, bytů, a také komerčních prostor jako jsou administrativní a výrobní prostory či sportovní haly.

 

Máte zájem o anhydritovou podlahu? Kontaktujte nás

 

 

 


Živé podlahy Egger Design+