Jaký typ dveří je nejlepší pro Váš vchod?

Datum článku: 30.8.2022

Když si kupujete nové vstupní dveře, musíte udělat spoustu rozhodnutí. Ale zatímco se potýkáte se správným architektonickým stylem a povrchovou úpravou, nezapomínejte na to nejdůležitější rozhodnutí: materiál, ze kterého budou Vaše dveře vyrobeny.

Jaký typ dveří je nejlepší pro Váš vchod?

Do svých domovních dveří vkládáte velkou důvěru a spoléháte na to, že u každé návštěvy nebo kolemjdoucího vytvoří dobrý první dojem z Vašeho domova. Už jen z tohoto důvodu jsou přední dveře důležitější, než se za ně obvykle připisuje. Faktem ale je, že Vaše vstupní dveře musí být mnohem více než krásné. Musí být také dostatečně pevná, aby zabránila případným vetřelcům, a musí být dostatečně odolná, aby odolala ostrému slunci, prudkému dešti a všem dalším výzvám, které může místní klima přinést. Pokud tedy usilujete o rychlý a dramatický vzhled fasády Vašeho domu, ujistěte se, že vybíráte náhradní dveře, které tento úkol splňují.

S každou investicí, kterou do svého domova uděláte, vznikají počáteční i průběžné náklady. Výběr vstupních dveří se neliší. Při zvažování mnoha možností si udělejte čas, abyste porozuměli okamžitým výhodám i dlouhodobým požadavkům jakýchkoli dveří, o kterých uvažujete. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují vzhled dveří, životnost, bezpečnost a cenu, ale nejdůležitější je materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny. Vyberte si dveře ze správného materiálu a pravděpodobně budete odměněni plynulejším každodenním provozem, minimální roční údržbou a – častěji – úsporou energie.

Dřevo je dobré

Představte si přední dveře ve své mysli. To, co si s největší pravděpodobností představujete, jsou dřevěné dveře. Po desetiletí bylo dřevo jedinou možností a majitelům domů dobře sloužilo. Dřevěné dveře, které jsou esteticky příjemné a mají uspokojivou sílu, jsou vysoce univerzální a nabízejí prakticky neomezené možnosti lakování a moření. Vzhledem k tomu, že je možné změnit velikost dřevěných dveří ohoblováním, existuje po celé zemi mnoho dřevěných dveří, které mají velmi dlouhou životnost a používají se znovu a znovu v různých aplikacích.

Přes všechny své přednosti však mohou být dřevěné dveře problematické, především proto, že materiál je přirozeně porézní. Dřevo se nevyhnutelně roztahuje a smršťuje spolu se změnami teploty a vlhkosti a v některých případech se může deformovat, hrnout nebo kroutit. Kromě toho, když jsou dřevěné dveře vystaveny vlhkosti, mohou se stát obětí hniloby. Majitelé domů mohou tato ohrožení krásy a správného fungování dřevěných dveří odrazit, ale vyžaduje to práci.

I když se jejich výroba stala sofistikovanější a jejich odolnost se zlepšila, dřevěné dveře zůstávají citlivé k životnímu prostředí. Pokud si je koupíte, počítejte s tím, že je každých pár let obrousíte, namoříte nebo přelakujete – a možná častěji, pokud žijete v oblasti země s vlhkým a vlhkým klimatem.

Ocel je často lepší

Ocelové dveře kompenzují nedostatky dřeva a mohou se pochlubit výhodami, které jsou pro ně vlastní. Jednak jsou ocelové dveře daleko odolnější. Ocelové dveře se také neroztahují ani nestahují, což znamená, že se vždy otevírají a zavírají hladce, bez ohledu na roční období. Možná nejlepší ze všeho je, že mnoho domácích odborníků se shoduje na tom, že ocelové dveře poskytují největší míru bezpečnosti.

Zatímco kritici říkají, že ocel nevypadá tak dobře jako dřevo, nové návrhy od předních výrobců toto vnímání mění. Ocelové dveře mají hluboké dekorativní panely s vysokým rozlišením, které věrně napodobují vzhled špičkových dřevěných dveří – bez údržby, kterou dřevo vyžaduje. Navíc si majitelé domů mohou vybrat z řady skleněných vložek, díky kterým budou ocelové dveře ještě poutavější. Vzhledem k tomu, že ocelové dveře izolují lépe než dřevěné, je příjemným překvapením, že ocelové dveře jsou často nejdostupnější možností!

Sklolaminát by mohl být nejlepší

Nejnovějším materiálem pro vstupní dveře je sklolaminát a rychle se stává nejoblíbenějším. Na rozdíl od oceli není sklolaminát náchylný ke korozi. A na rozdíl od dřeva sklolaminát nehnije. Sklolaminátové vstupní dveře využívají nejnovější výrobní technologie a jsou odolné vůči faktorům prostředí, které ohrožují jiné typy dveří. Skutečně nenáročné na údržbu, sklolaminátové dveře odolávají promáčknutí a jsou překvapivě pevné. Navíc poskytují nejlepší izolaci ve své kategorii a pomáhají majitelům domů udržet jejich měsíční náklady na energie co nejnižší. Uzavíráme s tím, že nyní existuje více stylových možností než kdykoli předtím. S tak širokým výběrem si určitě najdete dveře, které jsou ideální pro váš projekt.

 


Živé podlahy Egger Design+