Koupelnové osvětlení

Datum článku: 11.8.2022

Jak správně osvětlit koupelnu?

Maximalizujte přirozené světlo.

Koupelnové osvětlení

Je to způsob, jakým Vás lidé vidí ve světě. Ujistěte se tedy, že okenní úpravy nechají proniknout dovnitř světlo. Pokud navrhujete nový domov nebo rekonstruujete, nejlepší místo pro umístění koupelny je na sever: světlo ze severní expozice je nepřímé a vytváří měkké, rozptýlené světlo.

Je LED osvětlení lepší v koupelně?

Hodí se LED osvětlení do koupelny? Ano, LED osvětlení je dobré pro koupelny, zejména pro ty, které nemají přirozené světlo. Přemýšlejte o tom, v kolik hodin obvykle používáte koupelnu a zda je k dispozici přirozené světlo.

Jak osvětlíte malou koupelnu?

Zvažte další možnosti, jako jsou právě LED zrcadla, osvětlené zrcadlové lékárničky, pásové osvětlení pod skříňkami, úzké vertikální osvětlení, zapuštěná montáž nebo zapuštěná světla. To vše jsou skvělé možnosti osvětlení pro malé koupelny, zvláště když je prostor omezený.

Můžete umístit stropní světlo do koupelny?

Pokud budete dodržovat správné bezpečnostní postupy a ujistíte se, že instalujete světla mimo zóny vyžadující svítidla s krytím IP, můžete použít jakékoli osvětlení, aby byla Vaše koupelna stylová, jak chcete.

Měla by být koupelnová světla teplá nebo studená?

Odborníci na osvětlení koupelny často doporučují držet se teplého bílého světla pro nejlichotivější osvětlení koupelny.

Kolik světel byste měli mít v koupelně?

Obecná pravidla osvětlení:

Standardně chcete alespoň jeden watt žárovkového světla na každou čtvereční stopu prostoru, který v koupelně máte. Pokud však používáte nepřímé osvětlení, zapuštěné osvětlení nebo je Vaše koupelna na temné straně, budete chtít toto zvýšit alespoň o polovinu, možná dokonce o 100 %.

Potřebujete speciální světlo do sprchy?

Světlo používané ve sprše musí být označeno jako „mokré“ nebo „umístění ve sprše“, aby splňovalo pravidla elektrického kódu a také odolávalo podmínkám v této vlhké oblasti domova.

Nejprodávanější LED osvětlení najdete právě u nás.