Nová generace podlah s negativní uhlíkovou stopou

Datum článku: 8.5.2019

Prezentace firmy Wise na  Domotexu představila na trh nový výrobek  s inovativním jádrem - Cork Rigid 

Nová generace podlah s negativní uhlíkovou stopou

Wise označuje vstup nové generace podlah s identitou Amorim. Řešení se skládá z korku a recyklovaných materiálů, zcela bez PVC, jehož výsledkem je negativní uhlíková stopa.

António Rios de Amorim, generální ředitel Corticeira Amorim, říká: „Jsme si jisti, že nabízíme na trh unikátní produkt. Wise je nevídaná sázka na Amorim Coatings! Máme v úmyslu uvést na trh inovativní produkt se současnými a moderními vizuálními prvky, s komfortem, který korek propůjčuje akustickými podmínkami a odolností vůči nárazu a s negativní uhlíkovou stopou bez PVC, což pozitivně přispívá k rovnováze životního prostředí.

V tomto smyslu "inteligentní volba." Úžasné pocity "jsou mottem nového produktu, který se odlišuje tím, že je udržitelným výrobkem, aniž by zanedbával technické vlastnosti, jako je vodotěsnost a možnost použití na velkých plochách, do 300m2, bez nutnosti těsnění." dilatace nebo přechodových spár.

Nová podlaha může být použita v jakémkoliv typu prostoru, rezidenční nebo komerční nemovitosti, protože jevodotěsná a snadno udržovatelná s vysokým provozem (třída 33)

O Amorim Coatings:

Amorim Revestimentos následuje závazek rozvíjet se produktů, jejichž životní cyklus má negativní uhlíkovou stopu, zachycující více CO2 než které vydává. Rostoucí význam přírodních a udržitelných materiálů, jako jsou korkové nátěry, jsou novým trendem stavba. To vzbudilo zájem architektů a návrhářů kteří chtějí poskytovat jedinečná řešení s přidanou hodnotou pro vaše projekty.

O výhodách korku v podlaze

  • Ticho: protože korek má přirozenou redukci zvuku  s extrémní  efektivitou, která  může snížit hluk až  o 53% .

  • Přírodní tepelná izolace: vysoká energetická účinnost, poskytuje příjemný dotek, a to dokonce i naboso.

  • Komfort při chůzi: korkové podlahy mají Ideální kompozice pro absorpci nárazu paty a související uvolněný tlak na nohy a stabilitu.

 

Podobné články

Amorim Revestimentos otevírá Centrum aplikovaných věd a společné inovace
Amorim Revestimentos otevírá Centrum aplikovaných věd a společné inovace
Účelem nového centra je spojovat odborné znalosti globálních hráčů v oblasti podlahových…

Živé podlahy Egger Design+