Novinka do interiéru - světelná podlaha

Datum článku: 27.8.2020

Současná LED technologie přinesla nové prvky do interiéru, ale převážně se používá jako osvětlení ve stěně či podhledu. Málokdo přemýšlí o umístění osvětlení do podlahy, které ale nabízí nepřeberné množství možností využití.

Novinka do interiéru - světelná podlaha

I když jde o dražší a komplikovanější instalaci, se kterou je třeba počítat už při stavbě objektu, světelná podlaha vnese do interiéru luxus a eleganci.

Nekonečné světelné linie

Vybrat si můžete opravdu ze široké nabídky. Do wellness a koupelen můžete použít bodové osvětlení pomocí optických vláken. Tak dosáhnete  velmi efektivního osvětlení, které je prakticky bezúdržbové, protože světelný zdroj a kompletní elektroinstalace se nachází v technické místnosti a ne v podlaze.  Maximální bezpečnost a odolnost vůči mechanickému poškození je u tohoto typu osvětlení na vysoké úrovní, proto je možné je použít i v namáhaných komerčních prostorách. Pro větší zážitek lze u tohoto osvětlení nastavit jak intenzitu světla, tak barevné odstíny a efekty.

LED technologie nabízí světelné pásky, světla ve tvaru čtverce, oválu či kruhu, jejichž umístění je možné prakticky kamkoliv- fantazii se meze nekladou.

Novinka osvětlení ze země - wallwashers

Na trhu je už velký výběr LED osvětlení určených pro instalaci do podlahy a jejich oblíbenost má svoje opodstatnění. Vyprodukované světlo se nachází v blízkosti stěn, vytváří světelné toky “šplhající po stěně” , proto neoslňují a tvoří dekorativní světelné efekty.  Světla je možné zakoupit v různých povrchách, výkonech a provedeních kterými je možné nasvětlit nejen vysoké chodby a monumenty, ale venkovní prostory jako jsou fasády a terasy.

 

Při výběru a instalaci tohoto osvětlení se raději obraťte na odborníky

 


Živé podlahy Egger Design+