Profesionální rady na úklidové práce, které nenávidíte

Datum článku: 6.5.2022

Každý má zvláštní úklidové práce, které nemůže vystát. Obecně platí, že úklid domácnosti není u nikoho na prvním místě v žebříčku zábavných činností, ale některé práce jsou snesitelnější a troufáme si říci i příjemnější než jiné. Vytírání může ve vaší mysli vždy přebít myšlenku drhnutí včerejší večeře z pánve, nebo možná dáváte přednost trávit příliš mnoho času utíráním prachu, abyste se vyhnuli umývání vany – ať tak či onak, vaše nejnenáviděnější práce je vysoce osobní věc.

Profesionální rady na úklidové práce, které nenávidíte

I když se můžete cítit sami ve své nenávisti ke skládání prádla nebo vyhýbání se nádobí, určitě nejste jediní – i profesionální uklízeči mají práce, které nemají rádi. Ze všech domácích prací, které je třeba udělat, je toto několik vybraných profesionálních čističů a odborníci na čištění, které nejvíce nenávidí. Ale díky jejich odborným znalostem a vynikajícím znalostem v oblasti čištění mají dokonce několik tipů, jak se jimi rychleji a snadněji dostat.

Obecný úklid koupelny

Koupelnové práce se dají očekávat, pokud jde o seznam něčích nejméně oblíbených úkolů. Od čištění záchodů po odstraňování šmouh ze zrcadel je v této místnosti nespočet prací, které často působí špinavěji než jiná místa v domě. Vlasy všude, mýdlové nečistoty, skleněné dveře od sprchových koutů jsou problematická místa."

Trik jak věci urychlit – zvláště na místech, která se vám vážně nelíbí – spočívá v práci zprava doleva a poté shora dolů. Začne se vším nahoře, opráší svítidla, ventilátory a ventilační otvory, pak přejde na koberce. Začněte na položce, která je napravo od vás a čistěte ji jako první. Pak přejděte k další položce vpravo. Udržuje vás soustředěnou a pomáhá vám to udělat rychleji."

Čištění odtoků sprch

Pokud jde o konkrétní úkoly, koupelna zůstává ohniskem nenávisti k práci. Aby to bylo centrum relaxace, musí být čisté, neucpané a bez nepořádku, ale vyžaduje to značné množství údržby.

“Protože naši klienti používají mýdlo a šampon, jedná se o část koupelny (jako zadní část toalety), která se nikdy nečistí během domácí kutilské údržby klienta," vysvětluje Agrida. „Pokaždé, když musím čistit odtok ve sprše, najdu roky a roky za vlasy smíchané se starým šamponem, stojatou vodou a tělesnými tekutinami, a z toho důvodu je to moje zdaleka nejvíce neoblíbená oblast k čištění v domácnosti.

Nelze se tomu vyhnout, zejména proto, aby se předešlo dalším problémům s instalatérstvím. Agrida ale říká, že „rukavice a osobní ochranné pomůcky to poněkud vylepšují“. Jak bylo řečeno, je to stále její "největší nenávist při úklidu."

Umývání nádobí

Do oblasti velmi opovrhovaných domácích prací spadá i mytí nádobí. Existuje mnoho důvodů, proč je to nepříjemné a snadno se oddaluje. Jídlo s krustou, slizké textury, špinavé dřezy – seznam pokračuje. Agrida to má také na seznamu nejméně oblíbených. "Také nesnáším mytí nádobí, zvláště pokud bylo ponecháno v suchém dřezu po delší dobu," vysvětluje. "Nejen, že jejich čištění může být extrémně obtížné a zdlouhavé, ale také musím počkat, až budou čisté, než budu moci vyčistit dřez. Pokud je tam hodně nahromaděných nečistot, je potřeba nádobí namočit." proto je to jedna z mých největších mazlíčků, které při úklidu kuchyně nesnáším.“

Myčky nádobí mohou jít jen tak daleko – některé předměty se musí mýt ručně a plná náplň myčky nemusí vyčistit plný dřez. "Abychom ušetřili čas, obvykle vytvoříme směs mýdla na nádobí a vroucí horké vody a necháme ji 10 minut nasáknout, zatímco děláme jiné práce v domě našeho klienta. Toto je pravděpodobně jediná proveditelná metoda, jak rychle vyčistit spoustu nádobí."

Čištění podlah

Jakýkoli úkol, který je zdlouhavý, ale zabírá nesmírné množství času, z něj dělá snadného uchazeče o nejnenáviděnější práci. To je případ, kdy dojde na čištění podlah, které se tak nějak nikdy nezašpiní dost brzy po vydrhnutí. To si jistě vysloužilo titul „nejnenáviděnější“ práce pro Saru San Angelo, profesionální uklízečku.

„Ať už jde o zametání, vysávání nebo vytírání, je to práce, která obvykle trvá nejdéle,“ říká San Angelo. "Ale je to také věc, díky které bude váš dům rychle vypadat nejčistěji." Může vám to připadat jako chyták – tato bolestivě nudná práce je klíčem k čistšímu prostoru – ale existují způsoby, jak to zrychlit a snížit počet případů, kdy musíte provést úplné hluboké čištění.

"Říkám svým klientům, pokud jste v nouzi a za 15 minut přijdou neohlášení hosté, seberte vše z podlahy a váš dům bude okamžitě vypadat čistě," říká s tím, že dává přednost suchým mopům k odstranění špíny jako prachu a nečistoty a udržujte plochy pod nábytkem čisté.