Rostoucí obliba elegantní a pohodlné volně stojící vany

Datum článku: 12.8.2022

Vany ušly dlouhou cestu od těch nejstarších známých před více než 6 000 lety. Na počátku 20. století se změnily z veřejných lázní na běžně používané vestavěné. Přestože volně stojící vany existují již mnoho let, v poslední době jsou mnohem více žádané elegantnější drápové nohy a další volně stojící vany.

Rostoucí obliba elegantní a pohodlné volně stojící vany

Za posledních několik let se podstatně rozrostly dostupné designy, materiály, barvy, velikosti a vlastnosti. K dispozici jsou možnosti, jako jsou opěrky hlavy a zad, světla, více barev a povrchových úprav (matné nebo lesklé), cirkulující voda a další. K dispozici jsou hlubší modely, které zabrání přetečení a také zcela ponoří tělo. Vany se dodávají volně stojící a přiléhající ke stěně pro užší prostory.

Kdysi byly jen litinové vany. Později se prosadily lehčí akrylové. Dnes existují novější, účinnější materiály, jako jsou kompozity, dále dřevo, smalt, sklolaminát, přírodní kámen a měď.

Majitelé domů a designéři se rozhodně snaží vyřadit velké vestavěné vany, které zabírají příliš mnoho místa. Současné volně stojící vany jsou stále populárnější, protože jsou považovány za středobod moderního koupelnového designu. Nejpopulárnější volně stojící vany v roce 2019 byly kompaktní modely, které se vešly do různých typů koupelnových aplikací. Zákazníci se snažili ušetřit místo tím, že vytrhali staré objemné vany a uvolnili více místa pro malé hluboké vany.

Japonské napouštěcí vany jsou stále oblíbenější. Jsou velmi relaxační, pohodlné a atraktivní. Umožňují namočení celého těla při zachování malé stopy v koupelně. Jsou k dispozici v různých materiálech včetně tradičního dřeva.

Samostatně stojící vany mají několik výhod. Jsou zde nižší náklady na instalaci a mohou být umístěny kdekoliv v místnosti, dokonce i uprostřed. Kromě toho vestavěné modely vyžadují určitý druh plošiny nebo výklenku, což může být nákladné a není vyžadováno u volně stojících modelů. Některé vany, jako jsou drápové nohy a ty v rámech, usnadňují udržování čistého prostoru kolem a pod vanou. Kromě toho, že jsou esteticky atraktivní a dostupné v mnoha stylech, jsou mnohé volně stojící vany extrémně pohodlné. Jedinou nevýhodou je, že některé modely mohou být drahé, ale jsou luxusní a připomínají lázně. Volně stojící vany jsou zkrátka krásným řešením a výběr je skutečně velký.

 


Živé podlahy Egger Design+