Sametový vinyl Flotex

Datum článku: 9.5.2018

Vybíráte podlahovou krytinu, která nebude studit a zároveň nebude z kobercových materiálů? Máme pro vás řešení.

Sametový vinyl Flotex

Společnost Forbo uvedla na trh kolekci Flotex, z materiálu, který není ani skutečnou textilií, ani pružnou podlahovou krytinou. Flotex je moderní textilní krytinou spojující funkční vlastnosti pružných a textilních podlahových krytin, čímž nabízí výhody obou těchto materiálů. Tato kombinace zajišťuje vysokou kvalitu i recyklovatelnost. Flotex je vyroben z nylonových vláken, která jsou barvena pomocí vodou ředitelných barev. Při výrobě nejsou používány chemické procesy, barva je proto stabilizována pomocí páry.  

Jaké jsou další výhody této kolekce? Tato podlahová krytina je velmi pohodlná, uživatel si tak užije teplo pod nohama a komfortnost chůze po měkkém povrchu. Nylonová vlákna navíc pohlcují zvuk, zachycují alergeny a jemný prach, který se snadno čistí mokrou i suchou cestou. Podlahy jsou z toho důvodu vhodné pro alergiky a astmatiky. Antimikrobiální ošetření navíc potlačuje růst populace roztočů, čímž zajišťuje ochranu proti bakteriím.

Pokládka vinylové podlahy je velmi jednoduchá, materiál je pevný, proto při pokládce nevznikají mezery ve spárách a u stěn. Vzhled textilní krytiny připomíná koberce, nemá však náročnou údržbu. Z podlahy snadno vyčistíte i zaschlé tekutiny jako je káva, víno, šťávy, bláto i drobky od jídla. Je možné je pokládat do prostorů, kde se očekává vysoká odolnost a životnost. Můžete tak na ně narazit v prostorech multikin, knihoven, hotelových chodeb či kanceláří. Jsou odolné proti pojezdu kolečkových židlí a je možné je položit na podlahová topení. Nežádoucí jsou však žhavé předměty, působení moči (i zvířecí), podpatky a jiné ostré předměty.

 

 

 

Podobné články

Oprava vinylových podlah i pro laiky
Oprava vinylových podlah i pro laiky
Každá podlaha se může poškodit, to není nic neobvyklého. I ta sebevyšší zátěžová…
Pokládka vinylové podlahy rychleji a snáze
Pokládka vinylové podlahy rychleji a snáze
Vinylová podlaha se může pokládat více způsoby a některé jsou pohodlnější a rychlejší…
PURE - nová generace podlahových krytin
PURE - nová generace podlahových krytin
BerryAlloc představuje svoji novou kolekci dlaždic a desek z luxusního vinylu…

Živé podlahy Egger Design+