Zahradní sprchy

Datum článku: 16.8.2022

Opláchněte se venkovní sprchou ve Vaší vlastní zahradě. Jsou skvělé na čištění zablácených bot nebo jen na osvěžení po horkém dni v práci!

Zahradní sprchy

Cítíte se špinavý a zpocený po dni stráveném na zahradě? Cestu dovnitř si můžete ušetřit tím, že využijete velké venkovní zahradní sprchy. Ať už chcete úplné umytí, jen vydrhnutí nebo rychlý a účinný způsob čištění bot nebo nářadí, zahradní sprchu využijete víc, než byste si zpočátku mysleli. Jsou užitečné pro umytí zablácených nebo páchnoucích psů (žádný nepořádek uvnitř) a venkovní sprchy jsou vždy velkým hitem u dětí, zejména v létě.

Venkovní sprchy: to nejlepší pro Vaši zahradu

Co byste měli vědět před instalací venkovní sprchy:

Ať už je cílem umýt se po horkém dni nebo se spojit s přírodou, je tu pro Vás venkovní sprcha. Nejjednodušší je nožní postřikovač připojený ke stávajícímu hrdlu studené vody. Nejsložitější a nejdražší je venkovní sprcha se studenou a teplou vodou, vlastní zastřešení pro soukromí a vestavěná šatna pro pohodlí.

U každé venkovní sprchy je univerzální to, že Vás láká ven. A ano, pro některé je to také o radosti z toho, že jsou na dvorku. Zde je to, co potřebujete vědět, abyste vytvořili venkovní sprchu, která nejlépe vyhovuje vašim ambicím.

Určení nejlepšího umístění venkovní sprchy závisí na tom, jak ji budete používat. Některé rodiny je dávají blízko vchodových dveří. Jiní se rozhodnou pro sprchu u bazénu pro opláchnutí po plavání nebo v blízkosti zadních dveří pro domácího sportovce, který se právě vrátil z propoceného běhání. Nejlepší venkovní sprchy také využívají přírodní krásy okolí.
 

Rozhodněte se, kam umístit sprchu:

Studené venkovní sprchy by mohly být přijatelné, ale teplé sprchy jsou mnohem lepší. Dobrá věc na vybudování venkovní sprchy na straně domu je, že již máte zdroj teplé vody, který můžete v domácnosti načerpat.

Uvnitř vašeho domova je potrubí pro přívod teplé vody vedoucí z ohřívače vody, které napájí různá místa v domě. Sprchy, vany, myčky nádobí, užitkové dřezy a pračky mají kohoutky s teplou vodou. Pokud svou venkovní sprchu umístíte na vnější stranu jedné z těchto služeb, budete mít k dispozici přívod teplé i studené vody.

Najděte vodovodní potrubí:

Najděte v domě rozvody teplé a studené vody, které jsou nejblíže oblasti na druhé straně vnější stěny, kde chcete umístit venkovní sprchu. Jsou-li tyto čáry odkryté (jako ve sklepech, prolézačkách, půdách a nedokončených místnostech), není nutné odstraňovat sádrokartonové desky.

Pokud je tam sádrokarton, nejprve uzavřete vodu na nejbližším uzavíracím ventilu zprostředkujícího od místa instalace. Pokud nejsou žádné mezilehlé uzavírací ventily, vypněte hlavní uzavírací ventil domácnosti.

 


Živé podlahy Egger Design+