Suchý podsyp Rigips - Suché podlahy

Datum článku: 15.11.2023

Suché podlahy jsou stále populárnější volbou pro stavbu či rekonstrukci. To proto, že jsou jednoduché a rychlé na instalaci a mají nízkou hmotnost. Suché podlahy znamenají také absence mokrých procesů, což usnadňuje práci, a zároveň omezuje vlhkost v domě, což je velká výhoda u dřevostaveb. Suché podlahy jsou konstruovány z lehkých dílců, které mají nízkou hmotnost.

Suchý podsyp Rigips - Suché podlahy

Tyto dílce jsou skvělé pro podkroví nebo obytné půdy, protože nezatěžují nosnou konstrukci. Kromě toho se nespojují pevně s podkladem a lze je pokládat pod téměř jakoukoliv krytinou. Kvalitní podlahová konstrukce začíná správně vyrovnaným podkladem. U suché podlahy se nepoužívá nivelační hmota, takže není potřeba čekat na její vyzrání. Místo toho je používán suchý podsyp Rigips. Je to přírodní, nehořlavý a ostrohranný materiál, který má zrnitost od 2 do 4 mm a objemovou hmotnost 450 kg/m3. Tloušťka vrstvy je až do 60 mm.

Existuje ale ještě rychlejší a účinnější řešení nivelace suché podlahy – rychle tuhnoucí vyrovnávací podsyp. Ten vznikne smícháním suchého podsypu Rigips se suchou směsí webermultiweb UP 100 nebo rychlovazným cementem. Tato 100mm vrstva má lepší vzduchovou neprůzvučnost Rw o 4 dB a kročejovou neprůzvučnost Lw o 7 dB než 60mm vrstva suchého podsypu. Shrnutím lze říct, že suché podlahy jsou populární volbou pro stavbu a rekonstrukci. Instalace je jednoduchá, rychlá a účinná.

Pro správnou a kvalitní podlahovou konstrukci je nezbytný vyrovnaný podklad, který lze dosáhnout použitím suchého podsypu Rigips nebo rychle tuhnoucího podsypu. Suché podlahy jsou také lehké a snadno se s nimi manipuluje, což je velkou výhodou pro podkroví nebo obytné půdy.