Produkty

Podložky pod podlahy, koberce a PVC

Podložky pod podlahy zásadně prodlužijí život podlahových krytin díky vyrovnávacím schopnostem při nerovnostech podkladu.

podložky

Podložky pod podlahy jsou vhodné pod podlahové krytiny u kterých je třeba odhlučnění. Při použití podložky dojde k akustickému zlepšení a upevnění podlahy. Podložka je však vhodná pro všechny druhy podlah, nutná je pak při nerovnostech podkladů. Díky vyrovnávacím schopnostem podložek je zásadně prodloužena životnost podlah. Je patrné, že mají podložky mnoho kladů, jedním z nich je i komfort chůze a teplo pod nohama.

Na trhu existuje mnoho podložek pod podlahy, nejvhodnější volbou je vybrat podlahovinu i speciální podložku u stejného výrobce. Použití podložky se pak může promítnout na délce záruční doby. Výběr podložek se odvíjí zejména dle typu podlahové krytiny, dalšími aspekty jsou vlhkost místnosti, akustické vlastnosti podlahoviny, nerovnost podkladu a podlahová topení. Pod koberce se použije podložka protiskluzná, jejíž funkčnost se promítne zejména u menších a dekoračních koberců.Do vlhkých místností se používají například polyetylenové folie zabraňující absorbci vlhkosti z podkladů. Pod plovoucí podlahy je vhodná tepelně akustická podložka, která zejména skryje nedostatky nerovností podkladů a sníží kročejový hluk na nižší úroveň. Dále je možné pořídit podložky s parozábranou zaručující akustický komfort, různé druhy bariér proti vlhkosti a podložky korkové pro izolaci tepla.

Přehled produktů:

prodávají