Produkty
novinka

Termoplastický polyuretan Egger Design+

Termoplastický polyuretan Egger Design+

Podlahy Egger Design+ jsou v současné době největší novinkou uvedenou na trh podlahovin. Jsou označovány jako ultra moderní, ultra robustní a ultra variabilní, což zajisté koresponduje s jejich vysokou kvalitou. Největší předností těchto podlah je zejména materiál, ze kterého jsou vyrobeny – termoplastický polyuretan. Co si pod tímto názvem představit? Jde o materiál spadající do skupiny elastomerů, charakterizující se elastičností a tepelnou zpracovatelností.

Díky tomuto materiálu jsou podlahy Egger Design+ extrémně adaptabilní a unikátní zejména efektem SelfRepair, který poskytuje povrchu regenerační schopnosti při otlacích či bodovém zatížení. Prostřednictvím tohoto efektu je zajištěna vysoká trvanlivost a dlouhá životnost podlahy a případné otlaky od nábytku zmizí během několika minut.

Podlahy jsou flexibilně použitelné jak v domácnostech, tak i komerční sféře, a to zejména díky robustnosti a odolnosti materiálu, v němž řada Egger Design+ jasně převyšuje srovnatelné produkty na trhu. Není proto pochyb o trvalosti podlah i při intenzivní zátěži, mimo jiné je také podlaha chráněna hydroizolační membránou Dual Seal proti pronikání vody a vlhkosti.

Pokládka těchto podlah je časově nenáročná díky patentovanému zámkovému spojení UNI fit! usnadňujícímu jak instalaci, tak i případnou výměnu poškozených lamel. Řada Egger Design+ je uzpůsobena i k pokládce za pomoci celoplošného lepení, schválená lepidla a informace o době schnutí uvádíme v přiložených souborech ke stažení.

Zajímavostí těchto podlah je Woodvision 4, jedná se o zešikmení lamely po obvodu na všech čtyřech stranách, čímž je umocněn dokonalý vzhled jednotlivých lamel.

Unikátnost podlah Egger Design+ tak očividně tkví v mnoha vlastnostech, přičemž dalším nezanedbatelným plusem je fakt, že jsou vyráběny s ohledem k životnímu prostředí, trvale udržitelnému hospodaření v lesích a ochraně ekosystémů. Výrobce Egger je proto dlouhodobým držitelem světové ekologické pečetě Blue Angel.

Výhody

 • Moderní design
 • Odolnost proti poškrábání
 • Flexibilní použití
 • Samoregenerační vlastnosti
 • Odolnost vůči vlhkosti
 • Vhodné do bytových i komerčních prostor
 • Pokládka lepením nebo plovoucím způsobem
 • 100% bez PVC
 • Výroba s ohledem na životní prostředí
 • Snadná pokládka a údržba

Nevýhody

 • Nevhodnost pokládky do velmi vlhkých prostor
 • Možnost poškození, např. proseknutím

Parametry

Celková tloušťka 5 mm
Formát lamel 1291 x 246 mm
Zámkové spojení UNI fit!
Protiskluznost R10
Zkosené hrany Woodvision 4
Oblast použití 23/33
Záruka pro domácnosti 25 let
Záruka pro komerční prostory 5 let

Soubory ke stažení

Fotogalerie

Termoplastický polyuretan Egger Design+ dub classic přírodní
Termoplastický polyuretan Egger Design+ dub rozpraskaný kouřový
Termoplastický polyuretan Egger Design+ dub rozpraskaný pískový

Složení podlahy Egger Design+


1. Ultra robustní a voděodolný povrch TPU (termoplastický polyuretan) s efektem SelfRepair. Integrovaná dekorační vrstva pro vysoce autentický vzhled.

2. Jádro UWF s vysokou hustotou & a dvojitým utěsněním (Ultra Wood Fibre Board) vyrobené z vláken přírodních dřevin

3. Velmi kvalitní protitah odolný vůči vodě

Další informace

 

 

Termoplastický polyuretan prodávají

Termoplastický polyuretan pokládají