Produkty

Minerální vata

Minerální vata je izolační materiál vyrobený z ekologických nezávadných přírodních surovin. Vyrábí se ze dvou druhů materiálů, podle kterých jsou rozděleny na skelné vaty někdy se jím také říká izolační vaty, které se dodávají v rolích a na kamenné nebo čedičové vaty, které dostanete jako minerální desky, často se jim říká deskové vaty.

Minerální vata

Skelná vata je velmi známá izolace s výbornými tepelnými, izolačními a protipožárními vlastnostmi. Vyrábí se technologií rozvlákňováním skla, nejčastěji v rolích v šířce 1,2 m a délce až 10 m. Při výrobě se používají různé přísady, např. formaldehydová pryskyřice dodává skelné vatě její typickou žlutou barvu. Izolační vata vynika především odolnosti proti ohni a vysokým teplotám, má menší měrnou hmotnost, je pružnější, má dlouhou životnost a skvělé tepelně izolační vlastnosti.

Kamenná vata a čedičová vata jsou izolace vyráběné tavením hornin za teploty 1200 0C. K jejich výrobě se nejčastěji používá čedič a křemen. Izolační vata z křemene a čediče je tužší a má větší měrnou hmotnost. Vyrábí se nejčastěji ve formátu zateplovacích desek v různých tloušťkách a rozměru 0,5 m x 1 m. Kamenná i čedičová vata mají vynikající tepelné, zvukové a protipožární vlastnosti.

Minerální izolační vata má široké možnosti využití, výborné tepelně-izolační vlastnosti, snižuje akustický hluk, snadno se zpracovává a je nehořlavá. Minerální vata je vhodná pro zateplení fasád, stropů a krovů, může se použít uvnitř sádrokartonových příček i podlahových systémů, a do míst, kde nevyhovuje zateplené polystyrenem.

Přehled produktů: