Produkty

Tepelná izolace podlahy

Tepelná izolace podlah má za úkol vytvořit zábranu jenž brání vniknutí nebo úniku tepla. Svými parametry zlepšuje tepelný komfort interiéru. Proto je velmi důležité vybrat správný typ izolace a dbát na správnou a přesnou montáž. Jenom tak může tepelná izolace v domě udržet teplo a v letních měsících chránit interiér před přehřátím. Obecně platí, že tepelné izolace mají nízký stupeň tepelné vodivosti. Někdy mohou zároveň tlumit kročejový hluk, mít akustické vlastnosti a tím plnit funkci akustické izolace.

Tepelná izolace podlahy

Mezi tepelné izolace patří pěnové tepelně–izolační materiály, polymerní pěny – polystyreny, polyuretany, PVC, PE, kaučuk, také pěnové sklo, fenolická pěna či pryskyřice, a přírodní materiály jako je korková izolace nebo dřevovláknitá izolace, minerální vata či konopné desky.

Přehled produktů:

Podlahový polystyren
Podlahový polystyren

Podlahový polystyren je vhodný k tepelnému izolování podlah s běžným i vysokým zatížením.

Pěnový polyuretan PUR
Pěnový polyuretan PUR

Pěnový polyuretan PUR je plastová hmota na organické bázi poskytující i při nízkých tloušťkách vynikající izolační vlastnosti.

Izolační desky PIR
Izolační desky PIR

Izolační desky PIR na bázi polyisokyanurátu mají vynikající tepelně-izolační a mechanické vlastnosti, vyšší pevnost v tlaku, výrazně lepší odolnost proti ohni a jsou vhodné do podlahových konstrukcí.

Minerální vata
Minerální vata

Minerální vaty mají výborné tepelné, izolační a protipožární vlastnosti. Dělíme je na skelné vaty, které se dodávají v rolích a na kamenné a čedičové vaty, které se vyrábí ve formátu desky.

Pěnové sklo
Pěnové sklo

Pěnové sklo se řadí mezi izolační materiály s uzavřenou strukturou skleněných buněk a s velmi dobrými tepelně-izolační vlastnosti.

Fenolická pěna
Fenolická pěna

Fenolická pěna je vysoce účinný tepelně-izolační materiál s deklarovaným součinitelem tepelné vodivosti 0,002-0,021 W(m.K).

Dřevovláknité izolace
Dřevovláknité izolace

Dřevovláknitá izolace je moderní typ ekologického paropropustného materiálu s nízkou tepelnou vodivostí a s jedinečnou vlastnosti tzv. fázového posunu, který předává teplo do interiéru až po 12 hodinách.

Korková izolace podlah
Korková izolace podlah

Korková izolace se vyrábí z přírodního materiálu a má jedinečné vlastnosti, díky kterým dokáže snížit hluk, únik tepla, vibrace a je antibakteriální.