Produkty

Umělý trávník

Umělý tráva je typ koberce s vlasem z umělého materiálu, který se svým vzhledem podobá přírodnímu trávníku. Je to ideální krytina nejen na verandy a zimní zahrady, ale i pod střešní terasy, balkony a okolí bazénů.

Umělý trávník

Většina umělých trávníků obsahuje drenážní otvory pro odtok vody. Koberce mají výborné vlastnosti, udržují si přirozený vzhled a mají dlouhou životnost. Moderní umělé trávníky snesou srovnání s přírodním trávníkem. Velkou výhodou umělého trávníku je stálý vzhled a snadnější údržba ve srovnání s přírodním trávníkem.

Umělý trávník se řadí mezi zátěžové krytiny. Používá se především v exteriérech, jako jsou dětská hřiště, terasy, balkony, venkovní prostory hotelů, atria, ale také kolem domácích a veřejných bazénů. Tato vodopropustná krytina je díky svým vlastnostem ideálním povrchem také pro náročnější sportovní využití. Používá se na tenisových kurtech, sportovních stadionech, hřištích, ve školních prostorách apod.

Umělé trávníky se dělí na dva druhy, a to na umělé trávníky s nopem a na beznopové trávníky. Trávníky s nopem jsou propustné, ale pro protečení vody vyžadují určitý sklon pro samospádové odvodnění mokrého podkladu. Beznopové trávníky jsou méně propustné, proto potřebují podklad, který rychle vysychá, v opačném případě se v nich dlouho drží voda.

Pokládka umělého trávníku je snadná a lze jej instalovat dle rozměrových požadavků zákazníka. Umělý trávník je stabilní, vlivem času a slunečního záření nemění svůj povrch. Má stále svěží barvu, nemusí se sekat, hnojit či jakkoliv upravovat.

Každý typ umělého trávníku vyžaduje údržbu. Čištění se provádí vysáváním nebo umytím proudem vody. Umělý trávník je odolný vůči evropským klimatickým podmínkám a běžně používaným domácím chemikáliím. Nedoporučuje se pokládat na trávník bez podložek těžké předměty a smýkat s nimi. Správná údržba podle typu umělého trávníku dokáže jeho životnost prodloužit.

Přehled výrobců umělého trávníku:

Greenville 15 zelený
Umělý trávník Greenville

Luxusní travní koberec odolný vůči chlorované vodě.

prodávají

Podlahovou krytinu pokládají

Videa - praktické ukázky